פצ'ה קוצ'ה עולמות וירטואליים: גישות שיטות חדשניות להדרכה כנס שנתי ה - 16 הדרכה ולמידה בארגונים בישראלד"ר חנן גזית, מנכ"ל חברת מטאוורסנס ,מומחה לאינטראקציות בסביבות מתוקשבות ויועץ לאיגוד העולמות הוירטואליים, יציג טכנולוגיות ושימושים להדרכה ואימון יעיל בעולמות וירטואליים תלת ממדיים ואת ההשלכות לניהול ופיתוח הדרכה במסגרת מושב פצ'ה קוצה גישות שיטות חדשניות להדרכה בכנס השנתי ה - 16 הדרכה ולמידה בארגונים בישראל.


חברת מטאוורסנס בע"מ מתמחה במתן שירותי פיתוח, ייעוץ והדרכה בדור הבא של האינטרנט התלת ממדי ובאמצעות עולמות וירטואלים כמו סקנד לייף, משחקי מחשב לצרכי מיתוג עיסקי, אימון, הדרכה ולמידה.
מטאוורסנס נותנת חסות לכנס השנתי ה - 16 הדרכה ולמידה בארגונים בישראל.

מושב פצ'ה קוצ'ה: 6:40 X 11 גישות שיטות חדשניות להדרכה

מובילים: ד"ר רון דביר, עמיר עליון, ד"ר אורית וולף

למה כדאי ?
כיוון שלא רק אנשי הטכנולוגיה, השיווק, התפעול והניהול של הארגון צריכים היום יותר מתמיד להמציא מחדש את עצמם ואת האופן בו הם פועלים. זה נכון בדיוק באותה מידה לך – המופקד/ת על הדרכתם.
פצ'ה קוצ'ה – האלטרנטיבה המדליקה למצגות ארוכות. לכל מרצה בדיוק 6 דקות ו – 40 שניות = 20 שקפים, 20 שניות לשקף.

למי הוא מיועד?
למי לא? לכל מי שחושב שחייבים להיצמד לשיטות הוותיקות, הטובות והמוכחות.

ההתחייבות המקצועית
קצבי. קצר. צבעוני. ממוקד. חדשני. גם בצורה וגם בתכנים. ואם תבוא/י עם ראש פתוח – גם רלבנטי לך ולאירגונך. ועוד משהו: נראה לנו שתידלקו ותאמצו בחום גם את שיטת פצ'ה קוצ'ה ותיקחו אותה לשימושכם.

פותחים את הדלת – מהי פצ'ה קוצ'ה, מהי חדשנות, מה בין הדרכה לחדשנות, ומה הקשר למשבר הפיננסי? ד"ר רון דביר

1. מרכז הדרכה כמרכז עתיד – חיה אבני, מנהלת, מרכז פסג"ה באר שבע

איך מרכז הדרכה קונבנציונלי לפיתוח סגלי הוראה המציא את עצמו מחדש כמרכז עתיד לחינוך בבאר שבע. ההדרכה עברה שינוי קל – וכעת מבוססת על פעילות שיטתית לפיתוח תמונות עתיד ופיתוחן למיזמים מעשיים.

2. UnBla/Unconferencing – ד"ר פיטר טרוקסלר, UnBla, רוטרדם + ד"ר פטרישה וולף, UnBla, לוצרן/ציריך

הסיפור של חבורת מדענים מהולנד, שווייץ ופינלנד שגילו שהכנסים הרגילים אינם מתפקדים יותר כמנגנונים ללמידה ופיתוח מקצועי. הם עשו מעשה ופיתחו חלופה לכנסים אלה – המבוססת על 0% הרצאות ו-100% אינטראקציה.

3. החתול הכחול: הקוד הגנטי של חדשנות כתרבות – ד"ר אורית וולף, Creative Business Solutions

החתול הכחול הינה הרצאה מזווית לא שגרתית בנושא חדשנות, יזמות ויצירתיות בארגונים. מלבד הצגת שלוש אסטרטגיות חדשניות בתחום ( החלום, הביסוסיאציה ותפיסת האקסטרה), יובאו כלים מעשיים בהכלת חדשנות כדרך חיים בארגונים.

4. SML-למידה כמנוע לחדשנות ארגונית - יעל שוורצברג, מנכ"ל, המכון לחינוך דמוקרטי, מאיה בר לב, המכון לחינוך דמוקרטי

Self Managed Learning SML (פרופ' איאן קניניגהם) היא גישה אסטרטגית ייחודית ללמידה והתפתחות של הפרט בארגון. הגישה מניחה שלמידה ארגונית, ייזום וחדשנות יתרחשו כאשר הפרט יפעל באפקטיביות לניהול הקריירה ותהליך הפיתוח האישי בארגון, קרי, יגדיר את התועלת שבלמידה, את מטרותיו, אופני הלימוד, הפרמטרים להערכה, ויפעל לאינטגרציה בין המטרות האישיות לבין המיקודים האסטרטגיים וצורכי הארגון. דוגמא מפינלנד.

5. הקמת מרכז לסימולציות רפואיות – תמיר גבעתי, תחום הטמעת מערכות מידע, שירותי בריאות כללית

מרכז הסימולציה בבית חולים מאיר הוא מרכז אימון ייחודי בתחום האולטרה סאונד המיילדותי והגניקולוגי. מטרת המרכז היא לקדם את איכות האבחון, הטיפול הרפואי והתקשורת בין רופא למטופלת.

ההרצאה: הצגת תהליך ההקמה של המרכז ופיתוח תוצרי ההדרכה (סימולטור, לומדה סימולטיבית, מודל להערכת תקשורת רופא-מטופלת), בניית תפקיד המדריך והכשרתו.

6. חשיבה המצאתית Live - ארי מנור, מנכ"ל חברת הייעוץ וההדרכות ZOOZ

הדגמה חיה של הדרכת כלי חדשנות ושימוש בהם לפיתוח רעיונות למוצרים/שירותים חדשים.

יוצגו 2-3 כלי חדשנות שיטתית ויודגם השימוש שלהם על גוף המשתתפים (מסאז' קבוצתי ועוד).

7. מה (יזם) עושה (אחרת) כשהוא קם בבוקר- על הכשרת יזמים עסקיים ב- GO – MILLION. סמדר לנדאו (MBA) מנכ"ל GO-Million

פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שיש לו רעיון מדהים ליזמות עסקית... ואז ???

המציאות מלמדת שבעלי רעיונות טובים יש הרבה. יזמים מצליחים יש הרבה פחות. איך הופכים אדם ליזם עסקי? מהם המרכיבים מהם 'עשוי' יזם עסקי מצליח? אפשר בכלל ללמד יזמות, חדשנות ותעוזה?

8. משחק עסקים ב Comverse - מיקרוקוסמוס של תהליך מכירה מורכב, חני שקד, מחלקת הדרכה, קומברס

קבוצת ההדרכה ב- Comverseבנתה משחק עסקים לסמינר המכירות לקבוצת מכירות Billing.

הרצאה זו תדון באתגרים שעמדו בפני קבוצת ההדרכה באיתור צרכי הדרכה של הקבוצה, הבנתם ויישום פתרון הדרכה חדשני שייתן מענה לפערי ידע ופערי מיומנות בזמן קצר.

9. שם המשחק: אתיקה. דורית נוימן, מנהלת תרבות ותקשורת פנים, בנק דיסקונט, טל בן חיים, מנכ"ל, טרקס.

מעצם טבעו, העיסוק באתיקה הוא דיון בדילמות אשר אין להן פתרון חד-משמעי. לצורך כך פיתחנו למנהלי דיסקונט ערכה להובלה עצמית של שיח פתוח ביחידתם ובליבה משחק לוח ייחודי, ככלי הדרכתי הממחיש באופן חוויתי ואנרגטי את משמעות יישום הקוד האתי הלכה למעשה. החידוש: הנעת דיאלוג בנושא, אשר אינו מסתמך על חוקים ונהלים ברורים, בדרך של משחק תוך הענקת דרגת חופש רחבה למנהלי היחידות להובלה ולפרשנות האישית והמנהיגותית שלהם.

10. שיטת ה- TRIZ - Theory of Inventive Problem Solving בזיהוי צורכי הלמידה ופערי הידע באוכלוסיות מפתח באירגון. יפעת מנשה, פיתוח הדרכה, אלכסנדר טללייבסקי, הנדסה, אינטל

בהשוואה לשיטות המסורתיות למיפוי צורכי הדרכה מביאה שיטה חדשנית זו עלית מדרגה באיכות ניתוח המידע שנאסף למיפוי צרכי למידה והדרכה - התוצאה התאמה אפקטיבית בין פתרונות למידה לצרכי האירגון. אחת הדרכים השכיחות בשיטה המסורתית לניתוח מידע ומסקנות על פערי הידע באירגון מתבססת על התפלגויות של שכיחויות בתוצאת שאלונים ובראיונות סקר. בשיטה החדשנית המוצגת כאן, הניתוח מתבסס בנוסף על אנליזת קשרים פונקציונאליים בין הרובד הגלוי בהתנהגויות אנשים לרובד סמוי - תפיסות המניעות התנהגויות.

11. אופקים חדשים בהדרכה ואימון בעולמות וירטואליים, ד"ר חנן גזית, מנכ"ל מטאוורסנס

נדגים ב 400 שניות טכנולוגיות ושימושים להדרכה ואימון יעיל בעולמות וירטואליים תלת ממדיים ודרכם נבחן את ההשלכות לניהול ופיתוח הדרכה.סיכום: מספר דקות לאינטראקציה, משובים, והעשרה הדדית בניצוחו של עמיר עליון ממוטורולה – והחלפת כרטיסי ביקור לקראת ביקורים במקומות המעניינים ביותר.

יעדי למידה
חשיפה ל-11 שיטות הדרכה חדשניות. חלקן – לפחות שתיים מהן – יהיו כנראה רלבנטיות, בהתאמות מסוימות – לארגון שלכם.
הכרת שיטת פצ'ה קוצ'ה – כחלופה חדשנית לשיטת ההצגה וההדרכה מבוססת מצגות הפאואר פוינט הארוכות, מסורתיות ומייגעות.

סלוגן
מתקתקים בקצב חדשנות בהדרכה


אין תגובות: