לא רק עסקים משחקים קמפיין TackleCF וקידום הסיוע לנפגעי השריפה בכרמלקמפיין המלחמה במחלת סיסטיק פיברוזיס של חברת סמסונג וסירס מלמד אותנו שאפשר לקדם מטרות חברתיות ולא רק עסקים באמצעות שילוב משחקיות אינטראקטיב ברשתות חברתיות . מעבר לשילוב סלבריטאים, וידאוקליפים, באנרים ומפות מיקום שזה מאסט, הנה שלושה טיפים שלמדתי מהקמפיין הזה:
טיפ #1 
חובה להשקיע בעיצוב ויזואלי [אינפוגרפיקה בשפה המקצועית] יצירתי של נושא מורכב. עיצוב יצירתי בשילוב מטאפורה מתאימה כמו "נלחמים במחלה כמו במלחמה על מגרש פוטבול" זה קלף מנצח.
טיפ #2  
מעכשיו תרומה כספית למען מטרה חברתית זה הסטטוס הקולי [בסגול] החדש!
למה לפעול בדרך הידועה והיבשה כשאפשר למנף את המודעות הציבור ולרתום אותו למשימה באמצעות פעילות משולבת מנגנוני משחקיות אינטראקטיב פשוטים. זה חוק המשחק של חברת סמסונג וסירס:
כנס ושתף בסטטוס שלך עם התגית ואנו נתרום חמישה דולאר בשמך למען המלחמה במחלה  #TackleCF !

טיפ #3  התבוננו היטב, מה אפשר ללמוד מהנראה לעין? כאן  באתר יש אפליקציה שמעדכנת בזמן אמת את תרומת הסטטוסים של שחקני הרשתות החברתיות השונות ואת המיקומים שלהם: אז מהי האפליקציה המובילה בתחרות שיתוף הסטטוס?פייסבוק, טוויטר או אולי פורסווקר
הייתי בטוח שפייסבוק ייקח בהליכה אבל המלך נכון לכתיבת שורות אלה הוא דווקא  פורסווקר.
מה זה אומר עליהם? עלינו? ומה אפשר ללמוד מזה על מגמת העלייה בשימוש בסמארטפונים מבוססי מקום? מעניין. דברים נוספים שלמדתי מהקמפיין אחלוק בהרצאתי הקרובה במפגש מנהלי חברות וארגונים.

יישום אצלנו בשטח אפשרי: קידום הסיוע לנפגעי אסון השריפה בכרמל
הרבה מאד עמותות ללא למטרות רווח פועלות כל השנה. בשבוע האחרון עקבתי ברשת האינטרנט ובאמצעי התקשורת אחרי הרבה אנשים פרטיים טובים, ארגונים וחברות שהתגייסו לעזור לנפגעי אסון השריפה בכרמל. תקנו אותי אם אני  טועה, אבל עד כה לא מצאתי מקום אחד שמרכז ומאגד אותם ביחד ומעודד את השאר לפעולה והתגייסות. הרעיון שלי הוא לבנות קמפיין מנצח חוצה פלטפורמות שיאגד את כל היוזמות של האנשים הטובים במקום אחד באינטרנט.  אם יש מקום או מיזם כזה שכבר פועל אותו פספסתי תגידו ואשמח להצטרף.  

MetaverSense CEO
juloot Owner

אין תגובות: