ברק אובאמה צירף אליו 4 מומחים בתחום עולמות וירטואליים תושבי סקנד לייףנשיא ארצות הברית ברק אובאמה הקים צוות משימה "חדשנות על סדר היום" שמטרתו לגבש ולהציע הצעות אופרטיביות לפיתוח ממשל אפקטיבי יותר ונגיש יותר לציבור, להציע דרכים חדשות לפיתוח צמיחת הטכנולוגיה והכלכלה וליצירת מקומות עבודה חדשים וגם לעסוק במתן פתרונות אפקטיביים לבעיות המרכזיות שעומדות על סדר היום של אמריקה".

ברק אובאמה צירף לצוותו שני מומחים מאקדמיה והתעשייה תושבי סקנד לייף. פרופ' בט נובאק מבית הספר למשפטים באוניברסיטת ייל בניו-יורק ומר אירווינג ואלדווסקי-ברגר, יו"ר חברת יבמ לשעבר. כסגן נשיא יבמ לפיתוח אסטרטגיה טכנולוגית וחדשנות, ולאדווסקי עמד בראש הצוות ששכנע את החברה להשקיע סכומי עתק ומשאבים בפיתוח טכנולוגיות תלת מימד לאינטרנט, בתוך סקנד לייף וגם בפלטפורמות אינטרנטיות אחרות. פרופ' נובאק פיתחה סדרת כנסים אקדמיים ואת אי "דמוקרטיה" של בית הספר למשפטים של אוניברסיטת ניו יורק בתוך סקנד לייף.

קודם לכן, במהלך מסע הבחירות מינה ברק אובאמה את פרופ' סוזאן קרופורדט, מבית הספר למשפטים באוניברסיטת מישיגן ואת פרופ' קווין וורבאץ לצוות הפדראלי שעוסק ברגולציה ומיסוי התקשורת. שניהם תושבי סקנד לייף. מטרת הצוות היא לבצע בחינה מחודשת ומעמיקה של עמדות הממשלה בתחום התקשורת. סמכות הצוות הפדראלי לרגולציה של התקשורת כוללת בחינה מחודשת של נושא הקניין הרוחני וגם רגולציה של תכנים.לאחר הבחינה יתבקש הצוות להציע לנשיא הנבחר ברק אובאמה הצעות לשינויים נדרשים.

פרופ' קרופורד היא תומכת נלהבת ביצירה המתרחשת בתוך סקנד לייף ופרופ' וורבאץ בחר שילב שידורי טלוויזיה לתוך סקנד לייף מתוך כנס סופרנובה שעמד בראשו. את השילוב עם סקנד לייף הוא הסביר לביסזנס-ויק כך: "אנו מתעניינים זמן רב במשחקי תפקידים מרובי משתתפים מקוונים ויחד עם תוכנית "יזמים מקושרים" רצינו לבדוק את השידור בתוך עולם וירטואלי. עולמות וירטואליים כמו סקנד לייף הם מגרש משחקים חדש שמאפשרים חופש רב לנסות דברים חדשים ולכן הם כל כך מלהיבים.".

מהי משמעות מינויים אלה? מוקדם מידיי לדעת, אבל שני דברים לפחות אפשר ללמוד:

1. ברק אובאמה השכיל להשתמש בכלי המהפכה של דור ה Web3D !

קראתי בקפה דה-מארקר פוסט מרתק שכתב ד"ר אשר עידן בנושא
תורת כוחות מאוחדת של חוקי העולם הוירטואלי. בפוסט התייחס ד"ר עידן גם להצלחה של ברק אובאמה לרתום את טכנולוגית ווב 2.0 לניצחונו במסע הבחירות. מאחר שמאחורי כל החוקים וכל המשוואות עומדים האנשים. לדעתי, אנו חיים במהפכה של ה - Web3D שבה עולמות וירטואליים, רשתות חברתיות ומשחקי מחשב מרובי משתתפים מתמזגים. מהפכה זו מאפשרת סוגי תקשורת ואינטראקציה אם אנשים אחרים, עם אובייקטים ועם רובוטים שלא היו אפשריים קודם לכן, ראה דוגמת העולם הוירטואלי התלת ממדי סקנד לייף. בקליפ למעלה, האוואטר של ברק אובאמה במהלך קמפיין מסע הבחירות לנשיאות ארצות הברית.
אחד היתרונות של ברק אובאמה הוא הדור החדש של אובאמה = האנשים שהוא השכיל לחבר אליו כמו ארבעת המומחים בנושא עולמות וירטואליים שצורפו לצוותי המשימה.

2. בפעם הראשונה נמצאים בקרב מקבלי ההחלטות בבית הלבן לגבי התפתחות המטאוורס בעתיד, אנשים שהתנסו בעצמם באופן פעיל בתוך עולמות וירטואליים תלת ממדיים כמו סקנד לייף,שמבינים את המשמעות והפוטנציאל הטמון בהם.

ונסיים בשאלה:
בקרוב? אצלנו? צוות משימה של מומחים מייעץ לראש הממשלה הבא של ישראל?
רואים את זה קורה? קשה עוד יותר לדעת.

עוד על קמפיין הבחירות של ברק אובאמה בתוך סקנד לייף והזירה הפוליטית בישראל במסגרת הרצאתי בכנס "הטכנולוגיה והאינטרנט בשירות הדמוקרטיה" של עמותת אשנב (בעקבות בחירות 2009).

ד"ר חנן גזית מנכ"ל מטאוורסנס
http://www.metaversense.com


למתעניינים קישורים לרשימות רלוונטיות בנושא:

ד"ר חנן גזית, מנכ"ל מטאוורסנס: "בעתיד הקרוב יחליפו אוואטרים בעלי בינה מלאכותית נותני שירות אנושיים בחנויות ומשרדים וירטואליים"

ציפי לבני מנצחת בסקר זירת בחירות תלת ממדית באינטרנט!

MetaverSense השיקה זירת בחירות 2009 וירטואלית תלת ממדית ראשונה באינטרנט!

ברק אובאמה מביס את מק'יין גם בעולם הוירטואלי סקנד לייף

אין תגובות: